המנכ"ל היוצא של קבוצת הפרסום מקאן ריצ'י הנטר מנהל מגעים לרכישת מלוא הבעלות על רשת ניו־פארם מידי המשביר של רמי שביט באמצעות קרן ההשקעות גרין לנטרן (Green Lantern). כך נודע ל"כלכליסט". בשבועיים האחרונים ניהלו הצדדים פגישות סביב האפשרות לרכישה, לפי שווי של 150 מיליון שקל לרשת הפארם - אותו שווי שלפיו ניהל בעבר שביט מגעים למכירת הרשת לבעלי אלעזרא אחזקות אלי אלעזרא בדצמבר האחרון. אפשרות אחרת שבוחן שביט במקום מכירת הרשת היא מיזוגה לתוך המשביר.

עד כה גייסה גרין לנטרן 150 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים זרים למטרת רכישה של חברות קמעונאיות וצרכניות בעלות מחזור כספי של 0.3–1 מיליארד שקל. בשנה שעברה רכשה הקרן 45% מהפעילות המקומית של רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס מהחברה הבינלאומית לפי שווי של עשרות מיליוני שקלים.

הנטר, שהיה מנהל העסקים הראשי של שופרסל במשך שנתיים, מנהל את המגעים מול שביט זה שנתיים במסגרת משא ומתן מתגלגל שהחל עוד לפני שיאיר פיליפ ביקש לרכוש את הרשת. הסבב הקודם של המגעים בין הצדדים נערך לפני כחצי שנה ולא הניב פירות, אך לאחר פיצוץ המכירה לפיליפ חודשו המגעים. הנטר שימש עד כה כמנכ"ל משרד הפרסום מקאן בישראל, אך בשבוע שעבר מונה עמית משיח להחליפו בתפקיד. הנטר יישאר בקבוצת מקאן למטרת טיפול בלקוחות אסטרטגיים ופיתוח הפעילות בחו"ל.

סניף ניו פארם
סניף ניו פארם

נכון להערכת השווי שערכה לאור ייעוץ והשקעות ושצורפה לדו"חות המשביר ל־2014, נאמד שווי הפעילות של ניו־פארם ב־182 מיליון שקל. שווי זה נמוך ב־30% לעומת שווייה של החברה נכון לסוף 2014, אך הוא גבוה מזה שבו היתה רשומה הרשת במאזני החברה: 110.4 מיליון שקל.

־21 באפריל הודיעה המשביר על ביטול מכירת ניו־פארם לחברת קראוד מי שבבעלות פיליפ ודב צימברג לאחר כמה הארכות להשלמת העסקה. לפי הסכם המכירה לקראוד מי, שנחתם בדצמבר 2013, פיליפ אמור היה לשלם עבור הרשת 72 מיליון שקל במזומן ולקחת אחריות על חובות בגובה 65 מיליון שקל שחייבת המשביר לניו־פארם ו־28 מיליון שקל שהיא חייבת לבנקים. אלא שהבנקים הנושים של ניו־פארם דרשו כי פיליפ יעמיד לטובתם ביטחונות נוספים, ולאחר שבקשתם לא נענתה העסקה בוטלה.

רמי שביט מסר: "יש כמה גורמים שפונים לגבי שותפות או רכישה של ניו־פארם. לאור הנסיון הקודם שלנו, יש צורך לקבל אישור עקרוני מהבנקים הממנים את ההון החוזר, אך לא הוגשה בקשה. יש לנו מערכת יחסים טובה עם הנטר ואם יהיה מו"מ לפרסום נדווח".